Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Egger płyty osb-3
Egger płyty osb-3
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Egger płyty osb-3

  • Czas dostawy:1 tydzień
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Egger płyty osb-3

:
Płyta osb (ang. Oriented Strand Board) - drewnopochodna, trójwarstwowa płyta wykorzystywana głównie w budownictwie.

Płyty osb produkowane są jako płyty jedno- lub wielowarstwowe. Płyty jednowarstwowe znajdują zastosowanie jako warstwy środkowe sklejki. Płyty wielowarstwowe (najczęściej 3-warstwowe) zbudowane są w następujący sposób: Wszystkie warstwy składają się z długich, wysmukłych wiórów (najczęściej sosnowych) pozyskanych poprzez skrawanie małowymiarowego drewna okrągłego (kłody o długości z reguły 2,2 m). Skrawanie odbywa się wzdłuż przebiegu włókien, w kierunku stycznym. Warstwy zewnętrzne składają się z orientowanych w kierunku tzw. większej osi płyty (równolegle do przebiegu linii produkcyjnej). Co najmniej 70% wiórów musi być zorientowanych w tym kierunku, inaczej płyty nie możemy nazwać orientowaną. Wióry warstwy wewnętrznej zorientowane są najczęściej w kierunku prostopadłym w stosunku do wiórów warstwy zewnętrznej. Ze względu na pożądane właściwości płyt osb do ich zaklejania używa się różnych żywic syntetycznych, takich jak uf, muf, pmuf oraz pmdi. Płyty osb podlegają następującemu podziałowi:

- osb/1: Płyty ogólnego zastosowania, przeznaczone do użytkowania w warunkach suchych

- osb/2: Płyty nośne, warunki suche

- osb/3: Płyty nośne, warunki wilgotne

- osb/4: Płyty o podwyższonej zdolności przenoszenia obciążeń, warunki wilgotne

Płyty osb/1 i /2 zaklejane są żywicami uf, ze względu na to, iż żywica uf nie jest odporna na wodę, lecz jest tania i łatwa w stosowaniu. Natomiast płyty osb/3 i /4 zaklejane są w sposób bardziej skomplikowany: warstwa środkowa płyty zaklejona jest klejem pmdi, natomiast warstwy zewnętrzne zaklejone są żywicą pmuf. Płyty te różnią się stopniem zaklejenia wiórów - osb/4 ma stopień zaklejenia większy niż /3.

Otrzymany w ten sposób wyrób odznacza się doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi wzdłuż większej osi płyty (zwłaszcza na zginanie statyczne).

Płyta osb jest powszechnie wykorzystywana jako zamiennik sklejki i desek w technologii lekkiego szkieletu drewnianego oraz jako poszycia ścian, podłóg i dachów. Wykonuje się też elementy kompozytowe, zastępujące belki drewniane. Element taki ma postać dwuteownika, którego środnik jest z płyty osb, a główki z drewna klejonego.

Zastosowanie płyty osb jest szerokie min. : konstrukcja schodów, podestów, szalowanie platform betonowych lub schodów zewnętrznych, wyposażenie pomieszczeń ładunkowych (samochody, wagony, statki), tymczasowe zamknięcie otworów budowlanych (drzwi, okna), opakowania, skrzynie transportowe, szafy, półki, regały, ogrodzenia, poszycia ścian, poszycia stropów, poszycia dachów, podłogi etc.


Płyta egger eurostrand osb to trójwarstwowo sprasowane płyty drewnopochodne wykonane z zachowaniem normy din en 300 z układanego kierunkowo mikroforniru (Strands). Wyjątkowa geometria wiórów (długość do 160 mm) oraz bardzo duży stopień ich zorientowania w kierunku włókien warstw zewnętrznych gwarantują najlepsze właściwości techniczne i doskonałą stabilność formy. Płyty eurostrand osb przeznaczone do warunków wilgotnych połączone są środkami w 100% wolnymi od formaldehydu.
Słowa klucze: dystrybutor materiałów budowlanych , konstrukcje budowlane , materiały budowlane , płyty budowlane , płyty włóknowe
Nr. identyfikacyjny produktu: 1374498 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 15/04/2013
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 24/02/2014
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia importerem
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Egger płyty osb-3

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę