Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Łozyska kulkowe dwurzędowe
Łozyska kulkowe dwurzędowe
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Łozyska kulkowe dwurzędowe

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Łozyska kulkowe dwurzędowe

:
Łożyska kulkowe dwurzędowe są konstrukcyjnie podobne do łożysk jednorzędowych. Łożyska dwurzędowe mogą przenosić obciążenia osiowe w dwóch kierunkach.
Łożyska kulkowe zwykłe dwurzędowe mogą kompensować niewspółosiowości w granicach do 2 minut kątowych. Większe niewspółosiowości wywołują dodatkowe obciążenia a przez to zmniejszenie trwałości łożysk.

Występują w wersji otwartej, uszczelnionej blaszkami ochronnymi (uszczelnienie bezstykowe) lub uszczelkami gumowymi (uszczelnienie stykowe). Uszczelnienie może być jednostronne lub obustronne.

Łożyska uszczelnione z obu stron są wypełnione zwykle smarem na bazie litu, którzy wykazuje dobre właściwości antykorozyjne i może być stosowany w przedziale temperatur od ?30 C do +110 C.
Łożyska są smarowane na cały okres ich trwałości i nie wymagają dozoru. Ilość smaru jest dostosowywana każdorazowo do wielkości łożyska i wypełnia w większości przypadków od 25 do 35% wolnej przestrzeni łożyska.

Łożyska z blaszkami ochronnymi są przeznaczone przede wszystkim do łożyskowań z obracającym się pierścieniem wewnętrznym. Przy obracaniu się pierścienia zewnętrznego istnieje niebezpieczeństwo wycieku smaru z łożyska przy większych pierścieniach obrotowych.

Łożyska z uszczelkami gumowymi o małym tarciu spełniają wymagania dobrego uszczelnienia przy minimum tarcia.
Wargi uszczelnienia tworzą bardzo wąską szczelina między powierzchnią walcową obrzeża pierścienia wewnętrznego tak, że uszczelnienie jest praktycznie bezstykowe. Ze względu na te właściwości uszczelki te przy lepszej skuteczności uszczelnienia, mogą pracować przy tych samych prędkościach obrotowych jak łożyska z blaszkami ochronnymi.

Łożyska z uszczelkami gumowymi najlepiej spełniają wymagania dobrego uszczelnienia. Uszczelki wykonane są z kauczuku syntetycznego odpornego na olej i na ścieranie i są przystosowane do pracy w zakresie temperatur: od ?40 C do +120 C.
Uszczelki gumowe są mocno osadzone w wybraniach na powierzchni walcowej pierścienia zewnętrznego, zapewniając uszczelnienie bez powodowania deformacji uszczelki. Wewnętrzna warga uszczelniająca wywiera mały nacisk na pierścień wewnętrzny. W łożyskach z uszczelkami gumowymi w ekstremalnych warunkach pracy np. przy wysokich prędkościach obrotowych lub w wysokich temperaturach może dojść do wycieku smaru.
Nr. identyfikacyjny produktu: 553255 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 19/03/2010
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 19/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia Dostawca
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Łozyska kulkowe dwurzędowe

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę