Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Łożyska kulkowe jednorzędowe
Łożyska kulkowe jednorzędowe
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Łożyska kulkowe jednorzędowe

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Łożyska kulkowe jednorzędowe

:
Łożyska kulkowe jednorzędowe mają głębokie bieżnie bez kanałów do wkładania kulek i charakteryzują się dużym stopniem przylegania kulek do bieżni. Z tego powodu łożyska mogą przejmować obok obciążeń promieniowych również obciążenia osiowe w obu kierunkach także przy dużych prędkościach obrotowych. Łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe są stosowane w wielu przypadkach zastosowań i są wytwarzane w dużej liczbie wielkości i wykonań.


Łożyska uszczelnione z obu stron są wypełnione zwykle smarem na bazie litu, którzy wykazuje dobre właściwości antykorozyjne i może być stosowany w przedziale temperatur od ?30 C do +110 C. Łożyska są smarowane na cały okres ich trwałości i nie wymagają dozoru.
Ilość smaru jest dostosowywana każdorazowo do wielkości łożyska i wypełnia w większości przypadków od 25 do 35% wolnej przestrzeni łożyska.

Łożyska kulkowe jednorzędowe występują w wersji otwartej lub uszczelnionej blaszkami ochronnymi (uszczelnienie bezstykowe) lub uszczelkami gumowymi (uszczelnienie stykowe). Uszczelnienie może być jednostronne lub obustronne.

Łożyska z blaszkami ochronnymi są przeznaczone przede wszystkim do łożyskowań z obracającym się pierścieniem wewnętrznym. Przy obracaniu się pierścienia zewnętrznego istnieje niebezpieczeństwo wycieku smaru z łożyska przy większych pierścieniach obrotowych.

Łożyska z uszczelkami gumowymi o małym tarciu spełniają wymagania dobrego uszczelnienia przy minimum tarcia. Wargi uszczelnienia tworzą bardzo wąską szczelina między powierzchnią walcową obrzeża pierścienia wewnętrznego tak, że uszczelnienie jest praktycznie bezstykowe.
Ze względu na te właściwości uszczelki te przy lepszej skuteczności uszczelnienia, mogą pracować przy tych samych prędkościach obrotowych jak łożyska z blaszkami ochronnymi.

Łożyska z uszczelkami gumowymi najlepiej spełniają wymagania dobrego uszczelnienia. Uszczelki wykonane są z kauczuku syntetycznego odpornego na olej i na ścieranie i są przystosowane do pracy w zakresie temperatur: od ?40 C do +120 C.
Uszczelki gumowe są mocno osadzone w wybraniach na powierzchni walcowej pierścienia zewnętrznego, zapewniając uszczelnienie bez powodowania deformacji uszczelki. Wewnętrzna warga uszczelniająca wywiera mały nacisk na pierścień wewnętrzny. W łożyskach z uszczelkami gumowymi w ekstremalnych warunkach pracy np. przy wysokich prędkościach obrotowych lub w wysokich temperaturach może dojść do wycieku smaru.
Nr. identyfikacyjny produktu: 553254 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 19/03/2010
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 19/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia Dostawca
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Łożyska kulkowe jednorzędowe

Sprzedawaj Twoje produkty na największym internetowym portalu dla firm