Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Łożyska kulkowe wahliwe
Łożyska kulkowe wahliwe
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Łożyska kulkowe wahliwe

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Łożyska kulkowe wahliwe

:
Łożyska kulkowe wahliwe to łożyska dwurzędowe z kulistą bieżnią na pierścieniu zewnętrznym. Dzięki temu mają możliwość wychylenia kątowego i mogą wyrównywać odchyłki współosiowości, ugięcia wałów i odkształcenia oprawy.
Łożyska wahliwe mogą się wychylać do 4 z położenia środkowego natomiast łożyska uszczelnione do max 1.5
Łożyska kulkowe wahliwe są dostarczane z otworem walcowym i stożkowym.
Przy zastosowaniach dla których zdolność przenoszenia obciążeń łożysk kulkowych wahliwych jest niewystarczająca, zalecane jest stosowanie łożysk baryłkowych, które mają podobne właściwości samonastawne.

Łożyska kulkowe wahliwe mogą być dostarczane w wersji z obustronnymi uszczelkami gumowymi. Uszczelki wykonane są z kauczuku syntetycznego odpornego na olej i na ścieranie i są przystosowane do pracy w zakresie temperatur: od ?40 C do +120 C. Łożyska z uszczelkami gumowymi najlepiej spełniają wymagania dobrego uszczelnienia.
Uszczelki gumowe są mocno osadzone w wybraniach na powierzchni walcowej pierścienia zewnętrznego, zapewniając uszczelnienie bez powodowania deformacji uszczelki. Wewnętrzna warga uszczelniająca wywiera mały nacisk na pierścień wewnętrzny.
Łożyska uszczelnione z obu stron są wypełnione zwykle smarem na bazie litu, którzy wykazuje dobre właściwości antykorozyjne i może być stosowany w przedziale temperatur od ?30 C do +110 C. Łożyska są smarowane na cały okres ich trwałości i nie wymagają dozoru.

Łożyska z szerokim pierścieniem wewnętrznym
Łożyska kulkowe wahliwe z szerokim pierścieniem wewnętrznym są stosowane przeważnie w przypadku nieoszlifowanych wałów. Specjalne tolerancje otworu tych łożysk ułatwiają ich zabudowę i demontaż. Łożyska takie są ustawiane w kierunku osiowym za pomocą wkrętów lub kołków w wycięciu z jednej strony pierścienia wewnętrznego. Wkręt lub kołek jednocześnie zabezpiecza przed obracaniem się pierścienia na wale.
Nr. identyfikacyjny produktu: 553256 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 18/03/2010
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 21/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia Dostawca
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Łożyska kulkowe wahliwe

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę