Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Łożyska ślizgowe
Łożyska ślizgowe
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Łożyska ślizgowe

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Łożyska ślizgowe

:
Łożyska ślizgowe to łożyska, w których powierzchnia czopa wału ślizga się po powierzchni panewki lub bezpośrednio po powierzchni otworu łożyska, wytwarzając tarcie ślizgowe.

Łożyska ślizgowe na ogół stosuje się przy przenoszeniu dużych obciążeń, przy obciążeniach udarowych, gdzie konieczne jest, aby łożyska tłumiły drgania wału, przy dużych prędkościach obrotowych i możliwości uzyskania tarcia płynnego, w drobnych konstrukcjach o bardzo małych obciążeniach (np. w urządzeniach mechaniki precyzyjnej).

Łożyska ślizgowe dzielą się na poprzeczne (przeznaczone do przejmowania obciążeń prostopadłych do osi obrotu wału), wzdłużne (obciążone siłami działającymi zgodnie z kierunkiem osi obrotu wału), poprzeczno-wzdłużne (przeznaczone do przejmowania obciążeń zarówno prostopadłych, jak i zgodnych z kierunkiem osi obrotu).

W celu zmniejszenia oporów ruch pomiędzy powierzchniami ślizgowymi stosuje się warstwę nośną: smar lub gaz. Łożyska ślizgowe w zależności od sposobu podawania warstwy nośnej dzielą się na hydrostatyczne (aerostatyczne), gdzie warstwa nośna jest podawana pod ciśnieniem oraz hydrodynamiczne (aerodynamiczne), gdzie warstwa nośna powstaje na skutek ruchu obrotowego i wzajemnego poślizgu miedzy powierzchniami ślizgowymi.
Nr. identyfikacyjny produktu: 553227 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 28/03/2010
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 18/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia Dostawca
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Łożyska ślizgowe

Sprzedawaj Twoje produkty na największym internetowym portalu dla firm