Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Szyny i prowadnice liniowe
Szyny i prowadnice liniowe
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Szyny i prowadnice liniowe

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Szyny i prowadnice liniowe

:
Prowadnica liniowa składa się z szyny profilowej oraz wózka tocznego. Swobodny i płynny ruch umożliwiają kulki łożyskowe umieszczone między szyną profilową, a wózkiem tocznym. Umieszczenie kulek w zamkniętym systemie obiegowym wózka umożliwia prostą instalację na szynie. Uszczelki i zaślepki chronią wózek przed zanieczyszczeniami.

W ofercie szyny i prowadnice m.in. następujących producentów: INA, HIWIN, BOSCH-REXROTH, THK, HEPCO

HEPCO

Prowadnice dwukrawędziowe i jednokrawędziowe Hepco, dystansowe i płaskie dostępne są w trzech klasach wykończenia. Miejscowe hartowanie na krawędziach roboczych V daje powierzchnie robocze niezwykle odporne na ścieranie. Klasy P1 i P2 posiadają precyzyjnie doszlifowany profil V gwarantujący wysoki stopień dokładności i równoległości, przy czym klasa P1 ma też szlifowaną powierzchnię montażową. Wariant nieszlifowany P3 także jest w wielu przypadkach opcją o wystarczającym stopniu precyzji wykończenia.

Prowadnice dostępne są w wersji z otworami montażowymi jak i bez otworów. Wszystkie prowadnice firmy Hepco mają "miękki" rdzeń, co umożliwia ewentualną późniejszą obróbkę mechaniczną.

Prowadnice płaskie są stosowane tam, gdzie ważna jest minimalna waga lub bezwładność, tj. gdy prowadnica jest elementem ruchomym oraz wtedy, gdy zalecane jest, by profil nośny był integralną częścią maszyny w celu zapewnienia miejsca na rolki i urządzenia smarujące.

Konstrukcja jednokrawędziowa pozwala na montaż dwóch prowadnic V w dużej odległości od siebie, co zwiększa nośność, sztywność i stabilność. Przestrzeń pomiędzy prowadnicami może być ustalona tak, aby była wystarczająca do centralnego umieszczenia napędu śruby tocznej, cylindra hydraulicznego czy innego typu urządzenia.

Prowadnice płaskie jednokrawędziowe mogą być montowane na powszechnie dostępnych kwadratowych lub prostokątnych belkach nośnych prowadnic, co wymaga małych nakładów i zapewnia wytrzymałość systemu.

HIWIN

Prowadnice liniowe HIWIN za pomocą łożyskowania kulkowego pozwalają na przesuw nawet dużych obciążeń przy zachowaniu stabilnego ruchu liniowego. System oparty na łożyskowaniu kulkowym wykazuje 50-krotnie mniejszy współczynnik tarcia niż w wypadku prowadnic z prowadzeniem ślizgowym. Może przenosić obciążenia ,b-zarówno w poziomie, jak i w pionie, zapewnia niskie opory oraz płynność ruchu przy zachowaniu wysokiej niezawodności i żywotności.

Typy dostępnych prowadnic firmy HIWIN

# Seria HG - duże obciążenia: HGH-CA/HA
# HGW-CC/HC

Seria EG - duże obciążenia niski profil szyny:
# EGH-SA/CA
# EGW-SC/CC

INA

Wysokoprecyzyjne prowadnice firmy INA w połączeniu z wysokiej jakości łożyskami wałeczkowymi dostarczają system przesuwu liniowego o najwyższej precyzji. Wykonanie z hartowanej stali, szlifowane bieżnie, pełen zakres rozmiarów oraz możliwość łączenia prowadnic w dłuższe układy, 3 klasy dokładności: Q2, Q6, Q10 to parametry świadczące o najwyższej jakości
Nr. identyfikacyjny produktu: 553120 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 03/05/2010
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 30/07/2014
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia Dostawca
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Szyny i prowadnice liniowe

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę