Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Plonochron Zasadowy
Plonochron Zasadowy
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Plonochron Zasadowy

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Plonochron Zasadowy

:
10 N-25 K2o+mikroelementy pH~14,5

Jest to klarowny, dolistny nawóz sztuczny o barwie różowej, mocno zasadowy o pH 14,5. Najważniejszą cechą i zaletą PLONOCHRONU ZASADOWEGO, wyróżniającą go spośród innych nawozów dolistnych do tej pory stosowanych, jest jego wysoka zasadowość, która powoduje, że w roślinie następuje mocne uaktywnienie czynników odporonościowych, stwarza się krańcowe warunki wytrzymałości roślin, jest jakby szczepionką uodparniającą. Poprzez stworzenie środowiska zasadowego na liściu, nawóz niszczy stare grzyby, a jednocześnie stwarza niedogodne warunki dla rozwoju nowych grzybni chorobotwórczych. Nawóz mocno zasadowy do stosowania dolistnego pobudzi roślinę do intensywnego pobierania składników pokarmowych, szybkiego wzrostu, wzmocni i uodporni ją na choroby, spowoduje jej właściwy rozwój. Zastosowanie PLONOCHRONU ZASADOWEGO może również spowodować przedłużenie wegetacji i znacząco zwiększyć ilość oraz jakość plonu, polepszyć kondycję roślin i tym samym zwiększyć ich odporność na choroby grzybowe i bakteryjne.

ZASTOSOWANIE
ZBOŻA: 3-4 l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- w fazie krzewienia (zboża ozime: II-III dekada kwietnia, zboża jare: 4-6 liści), II oprysk- na początku strzelania w źdźbło, III oprysk- przed samym kłoszeniem.

RZEPAK: 3-4l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- wiosną po ruszeniu wegetacji, II oprysk- w fazie zielonego pąka, III oprysk- po przekwitnięciu na zieloną łuszczynę.

ZIEMNIAKI: 3-4l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- gdy rośliny osiągną wysokość 15-20cm, II oprysk- po około 7-10 dniach po pierwszym oprysku, III oprysk- po około 7-10 dniach po drugim oprysku, IV oprysk- po przekwitnięciu ziemniaków.

BURAKI: 3-4l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- w fazie dobrze wyrośniętych 8 liści (4 pary), II oprysk- po 10-14 dniach, III oprysk- po następnych 10-14 dniach, przed zwarciem międzyrzędzi.

DRZEWA OWOCOWE: 4-5l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- przed kwitnieniem drzew, II oprysk- po kwitnieniu drzew, III oprysk- po 10-14 dniach, IV oprysk- po następnych 10-14 dniach.

MALINA I INNE KRZEWY OWOCOWE: 3-4l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- przed kwitnieniem, II oprysk- po kwitnieniu, III oprysk- po 10-14 dniach.

WARZYWA W GRUNCIE: 3-4l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- gdy rośliny osiągną wysokość 15-20cm, lub mają 6-8 liści, II oprysk- po 10-14 dniach, III oprysk- po następnych 10-14 dniach.

TRUSKAWKI: 3-4l nawozu rozcieńczyć w 200-300l wody na 1ha. I oprysk- przed kwitnieniem, II oprysk- po kwitnieniu, III oprysk- po 10-14 dniach.

UWAGA! NIE należy stosować PLONOCHRONU w dni słoneczne przy temperaturze powyżej 20oC. Optymalne warunki nawożenia dolistnego to duża wilgotność powietrza i temperatura 10-20oC. W dni słoneczne opryski wykonywać wcześnie rano lub późnym wieczorem. W przypadku łączenia PLONOCHRONU ze środkami ochrony roślin lub innymi środkami chemicznymi należy przeprowadzić próbę fitotoksyczną. Stężenie roztworu użytkowego zależy od gatunku i wielkości roślin i najczęściej wynosi 1-2%.
Nr. identyfikacyjny produktu: 377616 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 03/12/2009
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 18/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia producentem
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Plonochron Zasadowy

Sprzedawaj Twoje produkty na największym internetowym portalu dla firm