Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Siarczan Amonu
Siarczan Amonu
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Siarczan Amonu

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Siarczan Amonu

:
Siarczan amonu (NH4)2SO4 jest produktem ubocznym w procesie wytwarzania kaprolaktamu. Otrzymywany jest w postaci kryształów o zabarwieniu beżowym lub szarym.
Ciężar nasypowy 980-1020 kg/m3. Naturalny kąt zsypu 36-40 .

Parametry jakościowe:
Siarczan amonu powinien być krystalicznym, sypkim produktem rozpuszczalnym w wodzie o zabarwieniu białym, szaro beżowym bądź szarym. Nie powinien zbrylać się w sposób stały. Powstałe zbrylenia powinny się łatwo rozkruszać pod naciskiem ręki. Nie powinien zawierać zanieczyszczeń mechanicznych.

Wymagania szczegółowe:
* zawartość azotu (N) w przeliczeniu na suchą substancję - min. 21%
* zawartość wody - max 0,4%
* zawartość wolnego kwasu siarkowego - max 0,1%
* frakcja ziarnowa: przesiew 0,2 mm - max 4%, odsiew 0,6 mm - min.70%

Pakowanie:
Siarczan amonu może być dostarczany luzem lub pakowany w worki po 25 kg w zależności od potrzeb odbiorcy.

Transport:
Siarczan amonu można przewozić dowolnymi środkami transportu z zabezpieczeniem przed opadami atmosferycznymi. Środki transportu powinny być czyste, suche i szczelne. Produkt w workach powinien być układany poziomo, obok siebie na całej powierzchni środka transportowego w sposób uniemożliwiający jego przemieszczanie. W czasie załadunku, wyładunku i transportu siarczanu amonowego należy chronić go przed zawilgoceniem.

Zastosowanie:
Siarczan amonu zawiera azot w formie amonowej i łatwo dostępną siarkę, wobec czego nadaje się pod rośliny wymagające dobrego zaopatrzenia w te składniki pokarmowe. Siarczan amonu wykazuje powolne działanie i jest typowym nawozem przedsiewnym. Z uwagi na fizjologicznie kwaśną reakcję siarczanu amonu, stosować go należy przede wszystkim na glebach o odczynie zasadowym lub obojętnym. Na glebach słabo kwaśnych, zgodnie z zaleceniami nawozowymi, siarczan amonu stosować pod uprawy wymagające takich warunków. Przed siewem siarczan amonu można mieszać z mączką fosforytową, fosforanem amonowym , polifoską a także z nawozami potasowymi.

Warunki przechowywania:
Siarczan amonu należy przechowywać w krytych, przewiewnych, czystych i suchych budynkach magazynowych. W celu ograniczenia zbrylania pod wpływem nacisku worki należy układać w stosy nie wyższe niż 10 warstw. Dopuszczalne jest przechowywanie nawozu w opakowaniach z tworzyw sztucznych pod wiatami i na składowiskach w stosach zabezpieczonych przed działaniem opadów atmosferycznych materiałem izolacyjnym.

Siarczan amonu dopuszcza się do przechowywania w następującej grupie nawozów: stałe nawozy NPK, fosforan amonu ,sól potasowa.
Okres przydatności do stosowania jest nieograniczony przy zachowaniu warunków transportowania , składowania i przechowywania.
Nr. identyfikacyjny produktu: 601506 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 13/06/2010
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 20/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia producentem
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Siarczan Amonu

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę