Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Domek dla cieląt CH100
Domek dla cieląt CH100
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Domek dla cieląt CH100

  • Czas dostawy:na zamówienie
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Domek dla cieląt CH100

:
Produkt „domek dla cieląt” firmy JFC jest wytwarzany z użyciem polietylenu stabilizowanego ultrafioletem , z tworzywa sztucznego o dużej trwałości; powinien służyć rolnikom przez wiele lat. Nie posiada on elementów konstrukcyjnych z drewna lub stali, które mogłyby podlegać procesowi gnicia i stać się siedliskiem rozwoju bakterii chorobotwórczych. Użycie polietylenu oznacza, że „domki” można łatwo oczyścić, są odporne na działanie wszystkich dostępnych roztworów dezynfekujących stosowanych w procesie mycia. „Domki” są lekkie, co umożliwia łatwe ich przestawianie.
Domki dla cieląt = zdrowsze krowy w przyszłości

Produkt przyczynia się do poprawy zdrowotności zwierząt. Cielęta utrzymywane w „domkach” są silniejsze i zdrowsze, bardziej wytrzymałe od cieląt utrzymanych metodą tradycyjną w oborach. Im zwierzęta są starsze, tym większa jest ich zdolność do zwalczania infekcji w sposób naturalny lub przy minimalnej pomocy weterynaryjnej. Ze względu na to, że karmienie cieląt odbywa się na zewnątrz, ściółka w „domku” jest sucha i czysta. Nie jest zalewana mlekiem ani zanieczyszczana resztkami paszy, co przyczynia się do utrzymania odpowiednich warunków środowiskowych.
Niższe koszty odchowu cieląt

Domki dla cieląt przyczyniają się się do obniżenia kosztów odchowu cieląt. Utrzymywanie cieląt w sposób tradycyjny wiąże się z zaangażowaniem wysokich środków finansowych w tradycyjne cielętniki (w zależności od konstrukcji nakłady inwestycyjne na stanowisko wahają się od 3000 do 8000 zł). Cena „domku” oferowanego przez firmę JFC stanowi nawet 10% tej kwoty. Utrzymanie cieląt w „domkach” to także niższe koszty opieki weterynaryjnej.

Domki dla cieląt firmy JFC spełniają wymogi w zakresie dobrostanu zwierząt zawarte w ""Dyrektywie Rady Europy nr 91/629/EWG"" z późniejszymi zmianami ""(97/2/WE oraz 97/182/EWG)"" oraz Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2003r. w sprawie minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich.

Dobrostan – „to taki system, który zapewnia zwierzętom najlepsze warunki utrzymania oraz spełnia ich potrzeby behawioralne i wysoki poziom fachowej opieki. Nadmierna koncentracja cieląt powoduje wzrost agresywności, nietypowe kładzenie się i wstawanie, większą ilość urazów, zużycie elementów wyposażenia, skrócony czas wypoczynku, skrócony czas karmienia, więcej walki, picie moczu oraz nadmierne wylizywanie” co w dalszej perspektywie ma wpływ na zdrowotność zwierząt, a ostatecznie na jakość mleka i mięsa, które trafia do konsumentów. Zastosowanie domku dla cieląt w procesie chowu i hodowli cieląt ma nieocenione znaczenie szczególnie w zakresie zmniejszania liczby upadków (śmiertelności) poprawy zdrowotności cieląt, co w przyszłości decyduje o wydajności (mleczności) i jakości mleka, a w przypadku ras mięsnych o wysokich walorach smakowych mięsa oraz jego jakości.
Zalety domków dla cieląt

Zapewnia odpowiednią ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, zimny wiatr, ostre słońce). Domek, dzięki wykonaniu z tworzywa sztucznego o dużej trwałości (polietylen stabilizowany ultrafioletem), można łatwo oczyścić, jest również odporny na działanie wszystkich dostępnych roztworów dezynfekujących. Posiada dachowy (regulowany) otwór wentylacyjny. Możliwość doposażenia w akcesoria jak: wygrodzenie, pojemnik na paszę itp.
Nr. identyfikacyjny produktu: 308441 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 28/09/2009
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 19/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia producentem
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a: jednostek
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Domek dla cieląt CH100

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę