Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies celem dostarczenia zawartości stron i reklam dostosowanych do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików „cookies”.Zatwierdź ok
Drewno Kominkowe Opałowe w skrzyniach sezonowane
Drewno Kominkowe Opałowe w skrzyniach sezonowane
Do uzgodnienia
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych

Drewno Kominkowe Opałowe w skrzyniach sezonowane

  • Czas dostawy:1 dzień
Cena do uzgodnienia
Nie zawiera VAT
Prośba o więcej informacji
Dodaj do ulubionych
Opis produktu

Drewno Kominkowe Opałowe w skrzyniach sezonowane

:
Klon

Klon jest gatunkiem bardzo uniwersalnym. To popularne drewno do produkcji mebli. Stosunkowo rzadko jest wykorzystywane jako drewno opałowe.

Wartość opałowa: 1900 kwh/mp i 4,1 kwh/kg.
Brzoza

Drewno brzozowe jest często wykorzystywane do palenia w kominku, ponieważ wysuszone nie powoduje iskrzenia. Pali się płomieniem o lekko niebieskawym odcieniu i ma miły, charakterystyczny zapach. Pod względem objętości brzoza ma ok. 85% wartości opałowej drewna bukowego. Pod względem masy ok. 105%. Czas suszenia: 1,5 roku.

Wartość opałowa: 1900 kwh/mp i 4,3 kwh/kg.
Buk
Buk

Najpopularniejsze drewno opałowe. Łatwość przygotowania i przechowywania oraz duża wartość opałowa. Idealne do kominka oraz jako szczapy do palenia w piecach. Czas suszenia: ok. 2 lat.

Wartość opałowa: 2200 kwh/mp i 4,1 kwh/kg. Jeden metr przestrzenny (mp) odpowiada ok.210 l oleju grzewczego.
Daglezja

Jak wszystkie rodzaje drewna iglastego, także daglezja powoduje iskrzenie podczas palenia, dlatego optymalnie nadaje się do spalania w zamkniętych paleniskach. Łatwo je zapalić i jest podatne na łupanie. Dlatego właśnie drewno daglezji nadaje się doskonale jako drewno na rozpałkę.

Wartość opałowa: 1700 kwh/mp i 4,4 kwh/kg.
Dąb

Bardzo dobre drewno opałowe. Ze względu na wysoką zawartość taniny drewno dębowe musi schnąć jednak dłużej niż inne rodzaje drewna. Spalanie taniny wymaga wysokich temperatur, co jest możliwe dopiero wtedy, gdy drewno dębowe jest wysuszone. Drewno dębowe wymaga większej ilości tlenu niż na przykład drewno bukowe. Czas suszenia 2,5 - 3 lat.

Wartość opałowa: 2100 kwh/rm; 4,2 kwh/kg.
Olcha
Olcha

Olcha to drzewo liściaste o najniższej wartości opałowej. Drewno olchowe - nawet świeżo ścięte - pali się stosunkowo dobrze, nie zaleca się go jednak jako drewna opałowego. Czas suszenia: 1,5 roku.

Wartość opałowa: 1500 kwh/mp i 4,1 kwh/kg.
Jesion

Drewno jesionowe ma bardzo dobrą wartość opałową, podobnie jak drewno dębowe i bukowe. Trudno je jednak rozszczepiać, dlatego nie stanowi popularnego materiału opałowego. Ze względu na dużą twardość jesion jest ogólnie uznawany za drewno szlachetne. Czas suszenia: 2 lata.

Wartość opałowa: 2100 kwh/mp i 4,2 kwh/kg.
Świerk

Ze względu na duży stopień zażywiczenia drewno świerkowe powoduje iskrzenie podczas palenia, dlatego nadaje się do spalania jedynie w zamkniętych paleniskach. Drewno to łatwo zapalić i jest podatne na rozszczepianie. Dlatego właśnie sprawdza się świetnie jako drewno na rozpałkę. Świerk doskonale nadaje się na szczapy opałowe, ponieważ jest o 30% tańszy niż drewno liściaste; drewno świerkowe schnie zdecydowanie szybciej, a ponadto jest dużo łatwiejsze w obróbce. Dodatkową korzyść stanowi szybka regeneracja zasobów świerkowych.

Wartość opałowa: 1600 kwh/mp i 4,4 kwh/kg..
Słowa klucze: Drewno , Kominkowe , Opałowe , Suche , kaminholz
Nr. identyfikacyjny produktu: 1265922 | Sprzedawca Dostawca z zewnątrz
  • Data dodania produktu 02/12/2012
  • -
  • Zmiany wprowadzone przez sprzedawcę. 15/02/2018
Poproś o indywidualną wycenę zamówienia producentem
Dane kontaktowe Zmień dane | Zmień użytkownika
Soy una empresa:
  • Zapomniałem hasła
  • Bez specyfikacji
  • Jestem zainteresowany/a:
Naciskając przycisk "Prośba o więcej informacji" zgadzasz się na Regulaminu Polityki ochrony prywatnosci z SoloStocks
Formularz kontaktowy zawiera błędy, proszę sprawdzić wpisane informacje.
Produkty podobne do

Drewno Kominkowe Opałowe w skrzyniach sezonowane

Zareklamuj firmę na
na portalu handlowym dla firm.
Zarejestruj firmę